Miq_5Br/Silom Bts,Mrt/Wifi 1000Mb/Jacuzzi/16Pax Villa

  • 200 m²
  • 5 sovrum
  • 6 badrum

Miq_5Br/Silom Bts,Mrt/Wifi 1000Mb/Jacuzzi/16Pax Villa Bangkok med 5 sovrum, som ligger cirka 25 minuter till fots från Gyllene buddans tempel, erbjuder bubbelpool och hydromassagebadkar. Villan, som har en terrass, ligger inom 2 km från Bangkoks konst- och kulturcentrum BACC.

Badrumsfaciliteterna i Miq_5Br/Silom Bts,Mrt/Wifi 1000Mb/Jacuzzi/16Pax Villa inkluderar också en separat toalett och en dusch. I badrummen finns hårtorkar, badlakan och handdukar.

På det här boendet finns bekvämligheter för självhushållning, som kylskåp, ugn och glas i ett minikök. Restaurangen Praya Kitchen, som serverar asiatiska specialiteter, ligger mindre än 6 minuters promenad bort.

Ett behändigt läge i distriktet Bang Rak och cirka 30 minuter till fots från MBK Center köpcentrum. Denna villa ligger inom 2,1 km från kulturella sevärdheter som Madame Tussaud's Wax Museum. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta läget ungefär 10 minuters bilfärd från River City shoppingcenter. Tågstationen Nana BTS är belägen cirka 4 km bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Miq_5Br/Silom Bts,Mrt/Wifi 1000Mb/Jacuzzi/16Pax Villa Bangkok
Fivehouse Silom2 Soi11 City Heart Silom Bts 7Min
Mobilpris

Fivehouse Silom2 Soi11 City Heart Silom Bts 7Min

10
Exceptionellt 1 recension
549 m från boendet
5Brhouse City Centre Silom 3Min To Bts Saint Louis
Mobilpris

5Brhouse City Centre Silom 3Min To Bts Saint Louis

10
Exceptionellt 1 recension
906 m från boendet
USD 218 USD 196
per natt
The Mellow At Silom
Mobilpris

The Mellow At Silom

8.2
Väldigt bra 87 recensioner
943 m från boendet
USD 265 USD 239
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Don Mueang International Airport
    27 km

    Tågstationer

    BTS-Chong Nonsi
    900 m

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Flygplatstransfer (mot avgift)

    Boendetjänster

    • Frisersalong
    • Affärer/kommersiell service

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Torktumlare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Jacuzzi

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Sittgrupp
    • Uteplats
    • Terrass
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Kafé
    • Nyckelåtkomst

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 11:00
    Vanliga frågor
    • Hur mycket kostar det att bo i Miq_5Br/Silom Bts,Mrt/Wifi 1000Mb/Jacuzzi/16Pax Villa?
      Hyran på Miq_5Br/Silom Bts,Mrt/Wifi 1000Mb/Jacuzzi/16Pax Villa börjar på 293$ per natt.
    • Vilka är de viktigaste sevärdheterna under vistelsen på Miq_5Br/Silom Bts,Mrt/Wifi 1000Mb/Jacuzzi/16Pax Villa?
      När du bor på Miq_5Br/Silom Bts,Mrt/Wifi 1000Mb/Jacuzzi/16Pax Villa bör du inte missa Bangkoks viktigaste landmärken, som Gyllene buddans tempel och MBK Center köpcentrum, som ligger inom 25 respektive 30 minuters promenad.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Don Mueang International Airport
    27 km

    Tågstationer

    BTS-Chong Nonsi
    900 m

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Miq_5Br/Silom Bts,Mrt/Wifi 1000Mb/Jacuzzi/16Pax Villa Bangkok

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng